Čistý vzduch bez mikróbov je mimoriadne dôležitý v pracovnom svete, napríklad v kanceláriách, vo verejných a zdravotníckych zariadeniach, v hoteloch a v reštauráciách. V praxi však práve na týchto miestach ovplyvňuje zlá kvalita vzduchu zdravie a môže spôsobovať zdravotné problémy. Medzi možné následky patria nižšia výkonnosť a výpadky zamestnancov. Infekčné mikróby, ktoré sa šíria vzduchom, patria k tým najnáročnejším na zastavenie, ako to potvrdzuje aj pandémia koronavírusu.

Čistička vzduchu AFG 100

Čistička vzduchu AFG 100 značky Kärcher vytvára plazmu, cez ktorú prúdi vzduch. Tento modul využíva na rozdiel od bežných filtrov elektrostatický náboj tých najmenších častíc, ako sú vírusy, baktérie alebo alergény, vďaka ktorému ich zachytí. Čistička AFG 100 odstraňuje spolu s predfiltrom na väčšie častice a ďalším trojstupňovým filtrom, ktorý zachytáva aj pachy, zo vzduchu v miestnostiach s plochou 100 metrov štvorcových až 99,98 % všetkých nežiaducich kontaminantov. Vzduch v uzavretých miestnostiach sa tak čistí oveľa efektívnejšie než pri použití HEPA filtračných systémov.

Výsledkom je príjemne čistý a zdravý vzduch, ktorý umožňuje voľnejšie dýchanie nielen alergikom či astmatikom. Týmto spôsobom sa efektívne odstraňujú mnohé sťažnosti a problémy vzniknuté v dôsledku jemného prachu, mikróbov a podobných nečistôt.

Kärcher Luftreiniger AFG 100
Čistička vzduchu AFG 100
 

Čistička vzduchu AF 100

Čistička vzduchu AF 100 značky Kärcher chráni aj pred infekčnými mikróbmi, škodlivými plynmi a ďalšími nebezpečnými časticami. S 2 membránovými filtrami a aktívnym uhlím v krátkom čase odstráni aj ten najhustejší smog. Do 20 minút vyčistí vzduch v miestnosti s plochou 100 metrov štvorcových a zadrží až 99,98 % všetkých častíc. Toto zariadenie čistí vzduch v závislosti od použitého filtra – používatelia si môžu vybrať medzi piatimi špecializovanými verziami s aktívnym uhlím a technológiou HEPA – od zápachov, alergénnych látok, ako sú roztoče a peľ, jemného prachu, baktérií a plynných uhľovodíkových zlúčenín (prchavé organické zlúčeniny).

Kärcher Luftreiniger AF 100
 
Čistička vzduchu AF 100